top of page

Voolukivi moodulahjud

ÜLES

Miks just voolukivi?

 

Meie poolt pakutavatel voolukivist voodriga moodulahjudel oleme kokku pannud kolm moodulahju parimat omadust:

 • Ahju koldes on kasutatud kvaliteetset Saksa tootja Wolfsöhher shamotti ning ahju kolle on vahetatav.

Camp Fire
 • Ahju lõõristik koosneb eriti suure soojuse salvestamisvõimega croval materjalist moodulitest millel on tänu suurele aine erikaalule (2850kg m3), kõrge sooja salvestusvõime. Sellest materjalist ahjusid on valmistatud Soomes juba üle 60. aasta.  Selline ahi annab soojust välja ühtlaselt, meeldivalt ja pikalt.

 

 • Ahju välispind on valmistatud voolukivist. Voolukivil on väga head soojustsalvestavad omadused ning hea väljanägemine. Liskas Voolukivi on erakordne looduslik materjal, mis rahuldab kõiki küttekolde materjalile esitatavaid tähtsamaid nõudeid. Voolukivil on suurepärane soojuse salvestamise võime ja soojusjuhtivus, mis koos suure erikaaluga teeb voolukivist ainulaadse materjali kaminate ja ahjude ehitamiseks.

Mis on voolukivi?

Steatiit ehk peitkristalne talk on looduslik mineraal. Selle kohta on kasutatud ka nimetusi kristalne magneesiumsilikaat, voolukivi, massiivne talk, prantsuse kriit, voolukivi silikaat, voolukivi talk, looduslik steatiit talk.

Steatiit koosneb peamiselt talgist ja sisaldab palju magneesiumi. Lisanditest on olulisemad 1,5%iga CaO ja Fe2O3 ja alla 4% Al2O3. 

Inimkond on steatiiti kaevandanud ja kasutanud tuhandeid aastaid. Tänu kergele töödeldavusele ja ilusale välimusele on see kivim kasutusel olnud skulptuuride loomiseks. Poleerimine ja õlitamine toob esile kivi ilusa pinna.

Tänu heale ja ühtlasele soojusjuhtivusele on steatiiti kasutatud ahjude ja pliidiümbriste ladumisel, seda eriti Skandinaavias.

Kas esimene tervendavate omadustega ahi Eestis?!

Soolaplaadid

Soolakivi on tekkinud maailma rohkem kui 250 miljonit aastat tagasi – ajal, mil looduses puudus saastamine.

Soolakristallidel on tervendav mõju külmetuse, astma, köha, nohu, bronhiidi, allergiatele , närvilisuse ja unehäirete puhul. Soolakivi on ideaalne õhu ioniseerija (soolaioonid hävitavad baktereid), soola toime intensiivistub ahju soojenemisel.

Inimene on juba muistsetest aegadest peale tundnud soola positiivset jõudu ja kasutanud tema puhastavat ja neutraliseerivat mõju oma tervise heaks. Tänapäeval viibib enamik inimesi suurema osa oma ajast suletud ruumides, kus õhk on täidetud positiivsete ioonidega, mida tekitavad arvutid, televiisorid, õhukonditsioneerid, sigaretisuits jms. Paljud meditsiinilised uuringud on tõestanud, et õhu positiivsed ioonid võivad olla põhjuseks paljudele haigustele nagu väsimus, ärrituvus, kontsentratsioonilangus, unetus, depressiivsed meeleolud, peavalud, mis on põhjustatud stressist. Soolaplaatidega ahju küttes tasakaalustub õhu iooniline koostist. 

Eelneva põhjal saame nimetada meie pakutavaid ahjusid millel on kasutatud soolakiviplaate esimesteks ahjudeks Eestis, millel on tervendav mõju. 

Puukütte eelised teiste kütmisvõimaluste ees:

 • ei tekita allergiat

 • ei jäta palju põlemisjääke

 • loob meeldiva meeleolu (elus tuli)

 • ei kahjusta loodust

 • ei nõua palju ruumi ja eritingimusi ladustamiseks

Dekoratiivne pilt ahjule

Osade ahjude mudelitele on soovi korral võimalik lisada erineva mustriga dekoratiivse pildi, et anda ahjule veelgi omanäolisem disain. 

SCANDINAVIA

skandinaavia toas_edited.jpg

NÄIDIS​

TALLINNA

ESINDUSES

1
2
3
4
5
7
 • Kõrgused: 1580mm, 1880mm, 2180mm

 • Laius: 820mm ja 900mm

 • Sügavus: 670 mm

 • Kaal: 1800kg​​

 • Ahi kuni 60m2 kütmiseks.

 • Soojussalvestus: 12-24h, 16kg halgudega.

Hinnad

1580mm alates: 5200€ 4680€

1880mm: 6480€  5832€

2180mm: 6840€  6156€

Tellitavad mudelid kõrgus 1580mm

Piltidel number 4, 5 ja 6 on ahju esiosal kasutatud himaalaja soolast plaate, millel on tervendav toime.

Tellitavad mudelid kõrgus 1880mm

Piltidel number 4, 5 ja 6 on ahju esiosal kasutatud himaalaja soolast plaate, millel on tervendav toime, 7, 8, 9, 10 kaunistuseks värviline pilt.

Tellitavad mudelid kõrgus 2180mm

Piltidel number 5, 6 ja 7 on ahju esiosal kasutatud himaalaja soolast plaate, millel on tervendav toime, 8, 9, 10, 11 kaunistuseks värviline pilt.

CLASSICA

classica toas 1_edited.jpg
 • Kõrgused: 1580mm, 1880mm, 2180mm

 • Laius: 820 mm ja

 • Sügavus: 645 mm

 • Kaal: 1800kg​​

 • Ahi kuni 60m2 kütmiseks.

 • Soojussalvestus: 12-24h, 16kg halgudega.

1 Classica köögis
2 Classica toas
Classica mini
Classica mini soolaga

Klassikalise stiiliga, sileda kivipinnaga moodulahi sobib igasuguse stiiliga kodudesse. Ahjule on võimalik lisada soolaplaate. Miks kasutada soolaplaate loe SIIT

Hind

1580mm alates: 4947€ 4452€

1880mm: 6039€  5434€

2180mm: 6441€   5797€

Tellitavad mudelid kõrgus 1580mm, CLASSICA mini

Pildil 1ja 2 on ahju esiosal kasutatud himaalaja soolast plaate, millel on tervendav toime.

NÄIDIS​

TALLINNA

ESINDUSES

Tellitav mudel kõrgus 1880mm (nr. 1) ja 2180mm (nr. 2)

Hinnapäring moodulahjule
Hinnapäring moodulahjule
Ahju soovin laiusega:
Ahju paigaldades peab olema ahju all loodis vundament. Kui on soov ahju alus tellida meie poolt siis tehke vastav valik ning lisainfo kasti kirjeldage: Kas kohale kuhu plaanite uut ahju on varem ahi olnud, mitmendale korrusele ahi paigaldatakse (kui esimesele siis kas toa all on kelder)

Täname, et tunnete huvi meie ahjude vastu.

Teie päring on jõudnud edukalt meieni ning saadame hinnapakkumise e-mailile hiljemalt kolme tööpäeva jooksul.

bottom of page