top of page

Furanflex

Kas olete märganud, et Teie korstnal on  pruunid laigud (korsten on  märg, pigine),   korstnaotsa tellised murenevad ning korstnaots laguneb  või  tuppa immitseb tumedat vedelikku (pigi, vett) ja  on tunda ebameeldivat lõhna? See on kindel märk sellest, et korsten vajab renoveerimist ning alljärgnev jutt on mõeldud just Teile.

Kiirvalikud

üldine

Furanflex on korrosiooni-, leegi- ja  kuumakindel õhutihe komposiitmaterjalidest valmistatud sisehülss erinevate korstende,  suitsu- ning ventilatsioonilõõride renoveerimiseks ja ümberehitamiseks suitsulõõriks.

Lõõrisisu on saadaval neljas erinevas variandis;

 • Suitsulõõridele : FuranFlex Classic

(must FuranFlex lõõrisisu - gaas, vedelküte, pellet)

 • Suitsulõõridele: FuranFlex RWV

(punane FuranFlex lõõrisisu - puit/pellet, puit)

 • Ventilatsioonilõõridele: VentilFlex

(must VentilFlex ventilatsioonilõõridele)

 • Ventilatsioonilõõridele: VentilFlex RKV

(punane VentilFlex rasvakanalitele)

Üldine

Furanflex RWV

Furanflex RWV

 suitsulõõridele - puit/pellet, puit

T450

Furanflex CLASSIC

Furanflex Classic

 suitsulõõridele - gaas, vedelküte, pellet T200/T400

Erinevused
Korstnalõõri renoveerimine

FuranFlex® on ainus tehnoloogia, mida kasutades saab paigaldada eritüübilistesse erineva pikkuse, läbimõõduga ning  erinevat sisekuju omavatesse korstnatesse ja ventilatsioonilõõridesse  korrosiooni-, leegi- ja

temperatuurikindla sisu, mis on  valmistatud komposiitmaterjalist ning tagab  liideteta paigalduse ning erakordse  vastupidavuse. FuranFlex sobib kõigi tänapäevaste  kütte- ja ventilatsiooniseadmetega ühendatud  lõõride renoveerimiseks ja kaitsmiseks.

Furanflex

Furanflex lõõrisisu paigaldusvideo

paigaldusvideo

FuranFLEX´I unikaalseimad omadused on:

omadused
 • Võimaldab paigaldust kogu lõõri ulatuses ilma  ühenduskohtadeta

 • Saab paigaldada lõõridesse mis pole sirged

 • Järgib lõõri kuju

 • Võib olla ümara, ovaalse ja kandilise ristlõikega

 • Võib omada erinevaid diameetreid

 • On perfektselt gaasitihe, omab õhutihedusklassi D

Fotod lõõridest enne ja pärast renoveerimist Furanflex lõõrisisuga

enne ja pärast renov.
Enne renoveerimist

ENNE RENOVEERIMIST

peale renoveerimist

PEALE RENOVEERIMIST

enne renoveerimist
peale renoveerimist
ff vs rst

Furanflex või roostevaba toru? Asetus poolekivi lõõris 14 x 14 cm

dm 110mm

Lõõride renoveerimine klassikaliste renoveerimistorudega on raskendatud, sest lõõride sisepinnad ei ole alati siledad ja sirged. Renoveerimistoru diameetrile lisanduvad moodulite jätkukohtade laienevad osad ning lisatarvikute tööruum. Maksimaalne poolekivi lõõri sisestatava renoveerimistoru diameeter on enamasti 
110 mm. 110mm renoveerimistoru katab lõõrist 48,5%. 

dm 140mm

FuranFlex lõõri renoveerimissisu ideaalseim paigaldus on siis, kui voodri seinad on kokkupuutes lõõri seintega. FuranFlex on kogu pikkuses ühtlase diameetriga, vajadusel ebatasasustega kohanduv ning liideteta. Minimaalne soovituslik poolekivi lõõri sisestatav FuranFlex renoveerimissisu diameeter on 140 mm. Selline renoveerimissisu katab lõõrist juba 78,5%. 

dm 160mm

Mida suurema osa lõõrist katame FuranFlex'iga, seda parem FuranFlex'ile ja seda parem kliendile. FuranFlex muudab lõõri tugevamaks ja täielikult õhutihedaks. Maksimaalne standardne FuranFlex renoveerimissisu, mis on võimalik paigaldada 14 x 14 cm poolekivi lõõri on diameetriga 160 mm. Sellisel teel on võimalik saavutada lõõri katvus 91%. 

Furanflex või roostevaba toru? Asetus täiskivi lõõris 14 x 27 cm

täiskivilõõr 110mm

Täiskivi lõõri renoveerimisel roostevabast terasest ümara toruga, on enamasti võimalik sisestada maksimaalselt 110mm läbimõõduga moodul. Selline moodul katab täiskivi lõõri pindalast vaid 25%.

täiskivilõõr 140mm

FuranFlex lõõri renoveerimissisu ideaalseim paigaldus on siis, kui voodri seinad on kokkupuutes lõõri seintega. FuranFlex on kogu pikkuses ühtlase diameetriga, vajadusel ebatasasustega kohanduv ning liideteta. Minimaalne soovituslik täiskivi lõõri sisestatav FuranFlex renoveerimissisu diameeter on 140 mm. 
Selline renoveerimissisu katab lõõrist juba 40,7%.

täiskivilõõr 120x230mm

Täiskivi lõõri korral on võimalik alternatiivina kasutada ka kalleid ovaalse kujuga roostevabast terasest renoveerimishülsse. Sellises olukorras on võimalik sisestada (väga hea lõõri sisepinna korral) ovaalne hülss maksimaalsete mõõtudega 120 x 230 mm, mis tagab lõõri katvuse 65% ulatuses.

lõõri jagamine kaheks

Täiskivi lõõr on piisavalt suur, et sinna tekitada kahe iseseisva kütteseadme suitsulõõrid. Tänu FuranFlex'i universaalsusele, on täiskivi lõõri võimalik paigaldada kaks 155mm diameetriga iseseisvat õhutihedat lõõrivoodrit, mille summaarne pindala katab lõõrist84%.

täislõõr maksimaalne kasutus

Kõige ideaalsema tulemuse saab siis, kui täiskivi lõõr katta kogu perimeetri ulatuses FuranFlex lõõri-voodriga. FuranFlex muudab lõõri tugevamaks ja täielikult õhutihedaks. Nii on võimalik renoveerida ka suitsugaasidega rikutud ventilatsioonilõõri. 14 x 27 cm täiskivi lõõri on võimalik sisestada FuranFlex diameetriga 235mm, mis tagab lõõri katvuse  94% ulatuses.

Miks  peaks otsustama FuranFlex'i kasuks?

miks peaks otsustama
 1. Paigaldamine ei nõua korstna ja/või elamu seinte lammutamist, eluruumid jäävad puhtaks.

 2. Ühe lõõri või ventilatsioonikanali katmine toimub vaid paari tunniga, kogu korsten päevaga.

 3. Saab kasutada igat tüüpi katelde, ventilatsiooniseadmete ning korstnate korral.

 4. Liideteta sisepinnaga sisu tagab erakordse õhupidavuse.

 5. Ei vähenda oluliselt lõõri läbimõõtu ja läbilaskevõimet.

 6. Võimalik paigaldada lõõridesse pikkusega kuni 80m ja läbimõõduga kuni 1000mm.

 7. Sile sisepind ja suur soojustakistus tagavad efektiivse kütte- või ventilatsiooniseadme töö. 

 8. Ei korrodeeru - korrosioonigarantii kuni 25 aastat.

 9. Ei kujuta ohtu tervisele

Furanflex on loodud kestma.

FuranFlex lõõrivoodrile kehtib otstarbekohase kasutuse ja korraliste hooldustööde teostamise korral korrosioonigarantii 25 aastat (mis on maksimaalne Euroopa Liidus lubatud). Nii pikka korrosioonigarantiid ei suudeta pakkuda ühelegi teisele lõõride vooderdamiseks kasutatavale materjalile ega ka moodulkorstnatele. Klassikalistele roostevabast terasest lõõrivooderdustoodetele ja moodulkorstnatele kehtib enamasti tootjapoolne korrosioonigarantii 5-10

furanflex lõõris

Statistika

aastat. FuranFlex'i üheks peamiseks kasutusvaldkonnaks on vanade ja uute korstnalõõride vooderdamine renoveerimise ja/või kaitsmise eesmärgil. FuranFlex’i võib kasutada gaasikatelde, vedelküttekatelde, puidu- ja pelletkatelde või isegi kivisöe- ja brikettküttega katelde korral. Gaasi- ja vedelküttekatelde korral sobib FuranFlex kõigi katlatüüpidega ning erimõõduliste ning erineva siseristlõikekujuga lõõridega. 

 

statistika
 • Patenteeritud 1994a.

 • Esimesed paigaldusriigid Euroopas - Ukraina ja Rootsi.

 • Hetkel paigaldatakse aktiivselt 27 Euroopa riigis.

 • Seni paigaldatud hinnanguliselt 3 000 000 meetrit FuranFlex'i.

 • Soomes paigaldatakse 200-300m nädalas, so 28-42m päevas.

 • Hinnanguliselt 50% Stockholmi ventilatsioonisüsteemidest on renoveeritud FuranFlex'iga.

 • Edasimüüjad ning paigaldajad 24 Euroopa riigis.

ff saab kasutada

FuranFlex´i saab kasutada:

1.  KÜTTESÜSTEEMIDES

FuranFlex'i üheks peamiseks kasutusvaldkonnaks on vanade ja uute korstnalõõride vooderdamine renoveerimise ja/või kaitsmise eesmärgil. FuranFlex’i võib kasutada gaasikatelde, vedelküttekatelde, puidu- ja pelletkatelde või isegi kivisöe- ja brikettküttega katelde korral. Gaasi- ja vedelküttekatelde korral sobib FuranFlex kõigi katlatüüpidega ning erimõõduliste ning erineva siseristlõike
kujuga lõõridega. Materjali tugevus võimaldab teda kasutada ka iseseisva korstnana. Tahkeküttekatelde puhul tuleb jälgida, et katla põlemisgaasidemaksimaalsed väljundtemperatuurid ei ületaks FuranFlex Classic korral 400 kraadi (soovitatav max pidev 250 kraadi) ja FuranFlex RWV korral 450 kraadi (andmed ära toodud seadme dokumentatsioonis). Tänapäevaste ökonoomsete tahkeküttekatelde põlemisgaaside nominaalsed väljundtemperatuurid enamasti ei ületa 300 kraadi.

kortermaja renoveerimine

FuranFlex Classic on kasutatav loomuliku tõmbega gaasikatlatega, turbokatlatega ja kondensaatkatlatega, samuti tahkeküttel töötavate katlatega. FuranFlex RWV on kõrge temperatuuritaluvusega ning spetsiaalselt välja töötatud tööks kuivades tingimustes ehk tahkeküttel (puit ja puidu derivaadid) töötavate kütteseadmetega. Võimalik on vooderdada kollektorlõõre.

loomulik tõmme

Ülesehitus loomuliku tõmbega 
kütteseadme korral.

1. vihmamüts 
2. lõpetusplaat
3. kütteseadme ühenduskolmik 
4. puhastuskambri ühendusrõngas 
5. puhastuskamber
6. kondensaadi koguja
 

turbokatel

Ülesehitus 
turbokatla korral. 

1. vihmamüts 
2. kondensaadi  koguja
3. kütteseadme ühenduskolmik 
4. suitsutoru läbimõõdu vähendusüleminek 
5. ühendusosa 
6. puhastusluuk
7. kondensaadi koguja

2.  VENTILATSIOONISÜSTEEMIDES

FuranFlex on sobilik kasutamiseks ventilatsioonilõõride ja torude katmiseks pidevatel temperatuuridel -50 kuni +450 kraadi, sest:

 • tegemist ei ole põlevmaterjaliga

 • ei korrodeeru

 • on gaasitihe

 • on tugev, aga samas kerge

 • läbimõõdult varieeruv

 • paigaldatav lõhkumistöid tegemata

 • perimeeter võib olla mistahes kuju omav

 • kohandub lõõri seintega

 • ilma ühenduskohtadeta kuni 80m pikk

 • sobib kasutamiseks mügiste ja ohtlike gaaside korral

Ventilatsioonisüsteemi üks tähtsamaid näitajaid on süsteemi õhupidavus ehk õhutihedus - parameeter, mida iseloomustatakse õhulekke kiirusega ventilatsioonikanali ühe ruutmeetri kohta, näiteks ühikutes liitrit sekundis ühe ruutmeetri kohta, L/(s ・Em2). Standardite kohaselt jagatakse õhupidavuse järgi süsteemid nn õhutiheduse klassidesse A, B, C, D. Alates klassist A on iga järgmise klassi lubatud õhulekke piirnorm võrreldes eelmise klassiga 3 korda väiksem. Tavalistes tööruumides ja hoonetes, kus ei kasutata mürgiseid lenduvaid ühendeid, on piisav õhutihedusklass B või C. Selleks kasutatakse ventilatsioonisüsteemi osade, torude, põlvede jms ühendamiseks kummitihendeid, mis tagavad B klassi puhul lekke kuni 0,802 L/(s ・Em2), kui staatiline rõhk süsteemi sees ei ületa 1000 Pa võrra baromeetrilist rõhku, ja C-klassi puhul kuni 0,267 L/(s ・Em2). 
Kui ventilatsioonisüsteemi väljatõmbekanali õhus liigub mürgine või muu inimestele ohtlik lisand, kasutatakse torude ühendamiseks teisi võtteid, sh keevisliiteid, mis rahuldab D-klassi tihedusnõudeid 0,089 L/(s ・Em2).

FuranFlex omab  sertifitseeritud õhutihedusklassi D

õhutihedusklass
õhutihedusklass

3.  KUIVENDUSSÜSTEEMIDES

Enamus juba aastakümneid tagasi paigaldatud ja praegugi kasutuses olevaid vertikaalseid kuivendustorusid on valmistatud kas terasest, betoonist või asbestbetoonist. Nende torude miinuseks on vastupidavus korrosioonile ning liikumisele, kui hoone peaks olema ebastabiilne. Nende parandamine või asendamine on tihtipeale kulukas, aega ning lammutusöid nõudev. Antud olukorras on FuranFlex sobiv lahendus remonttöödeks, kuid meeles peab pidama järgmist.

FuranFlex'i vastupidavus abrasiivsetele materjalidele nagu liiv ja kruus on piiratud. Sellepärast ei ole FuranFlex'i soovitatav kasutada horisontaalsetes kuivendustorudes. Vertikaalsete kuivendustorude ja ehitiste drenaažveepüstakute korral probleeme ei teki. Kuivendustoru nurga all paiknev alaosa peab olema valmistatud abrasiivile vastupidavast materjalist (nt polüetüleen, PVC). Samuti peab tagama, et paigaldatud FuranFlex® oleks kõrgeimas punktis korralikult isoleeritud ehitise konstruktsiooniga.

kortermaja
FF lõõrivoodri ehitus

FuranFlex lõõrivoodri ehitus

FuranFlex renoveerimissisu on parima kvaliteedi saavutamiseks koostatud kolmekihilisena, millest iga kiht täidab oma spetsiifilist ülesannet. 

1.  Sisemine kiht

Sisemine kiht on ette nähtud paigaldamise 
hõlbustamiseks. See kujutab endast õhukese seinaga (100-150 mikronit) termoplastilistest komponentidest valmistatud sukka. Selle suurus vastab soovitud läbimõõdule. NB! materjal pehmeneb 110°C juures ja on kergesti süttiv. Pärast paigaldamist sisemine kiht eemaldatakse.

furanflex lõõrisisu sisekile

2.  Keskmine ehk vahekiht

Komposiitmaterjalist vahekiht on FuranFlex'i kuumus-, leegi- ja korrosioonikindel osa. Komposiit kujutab endast ülitugevat klaaskiuga sarrustatud vaiku. Vaik ümbritseb klaaskiudu, sidudes selle ühtseks tervikuks. Vaik kannab kiudude vahel tekkivad jõud edasi ning kaitseb kiudu korrosiooni eest. Komposiitmaterjali tugevus määratakse selles sisalduva fiibrikihtide koguse ning paigutussuunaga. Üks ruutmeeter 2mm seinapaksusega FuranFlex® renoveerimissukka sisaldab 3 000 000 meetrit klaaskiudu. FuranFlex'i kasutatava tugevdava klaaskiu diameeter on 13 mikronit. Klaaskiu jäikus on sama mis terasel, kuid ta on massilt kolm korda kergem (7,8 g/cm3 ja 2,4 g/cm3). Kasutatav vaik on vedel materjal, mis koosneb mitmest komponendist. Tegemist on sünteetilise materjaliga (ei leidu looduses), mis on loodud inimkäte ja teadmistega. 
Vaigul on kolm olekut:

 1. Vedel olek (vasakpoolne). Aine viskoossus on sarnane meele. Külmutamine kutsub esile viskoossuse suurenemist ning kuumutamine vähenemist.

 2. Pehme, mitte vedel ehk B-olek (keskmine). Kuumutamisel ja/või katalüsaatoriga reageerides    
  saavutatakse olek, kus vaik ei ole enam voolav. Vaik muutub elastseks ning seda on võimalik käes hoida ning painutada. Sellises olekus on võimalik vaiku ladustada teatud ajaperioodi jooksul. Kergelt kuumutades muutub vaik pisut pehmemaks, kuid seda lühikese ajaperioodi jooksul. 

 3. Tahke ehk kõvastunud olek (parempoolne). Kuumutamisel või pikaajalisel hoiustamisel vaik tahkestub oluliselt. Kui tahkestumine on toimunud, siis hilisem pehmendamine ei ole enam võimalik. Sellest hetkest alates on tegemist jäiga struktuuriga materjaliga, millel on suurepärased temperatuuri- ja korrosioonikindlad omadused.

tehnoloogia protsess 1
protsess 2
lõpp produkt

3.  Välimine kiht

Välimine kiht on õhuke sünteetilisest nailonkiust kootud kate (FuranFlex Classic) või klaas-ja kevlarkiust kombineeritud tugev kudum (FuranFlex RWV). Tema ülesandeks on kaitsta komposiitkihti ja kindlustada kindel kokkupuude lõõri perimeetriga. Välimine kiht moodustab FuranFlex’i homogeense välispinna ning määrab lõõrivoodri ettenähtud nimiläbimõõdu. 

paigaldusfotod

Furanflex`i paigaldusfotod:

hinnapäring

HINNAPÄRING

bottom of page