top of page
ventilatsiooni puhastamine.jpg

Miks on vaja puhastada ventilatsioonisüsteeme?

Ventilatsioon on üks olulisemaid igapäevaelu mõjutavaid süsteeme, mis tagab meeldiva elukeskkonna siseruumides, detail, millele tihti tähelepanu ei pöörata, on see, et ka ventilatsioonisüsteemid vajavad pidevat hooldust ja puhastamist. Mustus, tolmulestad, bakterid, hallitus ja muud mikrooganismid mitte ainult ei provotseeri sagedaste haiguste teket, vaid tekitavad liigset korrosiooni ventilatsiooni metallosadele, mis omakorda viib kuluka remondini.

Veel enam, ventilatsiooni puhastamine on elementaarne ka hoone tuleohutuse seisukohalt ning muuhulgas ka kohustuslik. Suur osa ventilatsiooniga seotud põlengutest on tingitud just sinna ladestunud mustuse süttimisest. Lisaks pikka aega hooldamata ventilatsioonile võib ohuallikaks olla ka värskelt valminud ehitise ventilatsioonisüsteem, kuhu on kogunenud ehitustolm. Lisaks ventilatsioonitorustiku ja teiste komponentide puhastamisele viime läbi ka elementaarsed ventilatsiooniseadmetega seotud hooldustööd. 

Töö teostamise järel väljastame ka vajaliku dokumentatsiooni, mida aktsepteerivad Päästeameti kontrollid.

Omame valdkonnas pikka kogemust ning oskame olla kindlaks, püsivaks, partneriks nii eramuomanikele, korteriühistutele kui ka äri- ja avalike hoonete haldajatele.

VENTILATSIOONI PUHASTUSTEENUSED

puhastusteenused
 • Kortermajade ventilatsioonišahtide puhastamine 

 • Korterite ventilatsioonikanalite puhastamine

 • Ventilatsioonitorude puhastamine kontorites, eramajades, büroohoonetes, ladudes jne

 • Ventilatsioonikanalite ehitusjärgne puhastus ehitusprahist ja tolmust

 • Suurköögi ventilatsiooni puhastamine

 • Korstna puhastamine

Ventilatsiooni regulaarne puhastamine takistab mikroorganismide vohamist ventilatsioonisüsteemi kogunenud mustusekihil ning aitab seeläbi säästa ventileeritavates ruumides viibivate inimeste tervist.

ventilatsiooni puhastus.jpg
paigaldus

VENTILATSIOONISÜSTEEMI PAIGALDUSTEENUSED

ventilatsiooni paigaldus.jpg
 • Olemasoleva ventilatsioonisüsteemi demonteerimine

 • Ventilatsioonisüsteemide ja -torude paigaldamine

 • Fresh klapi paigaldamine

 • Tuuleturbiinide paigaldamine

 • Ventilatsioonitorude ja -šahtide kaitsevõrgu paigaldamine

 • Ventilatsiooniluukide paigaldamine

Tänapäevaste hoonete puhul on tõhusate ventilatsioonilahendustega enamasti juba arvestatud ning vajalik ruum ventilatsiooni paigaldamiseks olemas. Samas on igati aktuaalseks teemaks vanemate hoonete energiasäästlikumaks muutmine.

Kaasaegsed soojustusvahendid, ka uksed ja aknad, tekitavad vajaduse ventilatsioonisüsteemi moderniseerimiseks, et tagada ruumides meeldiv ning normikohane mikrokliima. Omame kogemust ka keerukate ventilatsioonilahenduste paigaldamisel ning paigaldustöödeks vajalike detailide tarnimisel.

rasvakanalid

KÖÖGI RASVAKANALITE PUHASTUS

Köögi rasvakanalite ja ka üldisema ventilatsioonisüsteemi puhastamisel on oluline regulaarsus ning eriti profiköökide puhul tasuks ka puhastusteenus tellida proffidelt.

Just puhastamata rasvakanalid ja väljatõmbesüsteemid on üheks peamiseks põhjuseks tuleõnnetustele, mis toimuvad köökides. Kui läheb hästi, suudetakse põleng oma jõududega kustutada, kuid tihti tähendab köögi ventilatsioonisüsteemi põleng suuremat kahju kogu hoonele.

uuringud

EKSPERTTEENUSED, UURINGUD

Lisaks ventilatsiooni paigaldus-, hooldus- ja puhastustöödele ning sellega seotud ventilatsioonisüsteemi vigade tuvastamisele, oleme alati valmis andma ka sõltumatut eksperthinnangut ning teostama erinevaid valdkonnaga seotud mõõtmisi.

leke.PNG
bottom of page